Verifikátory čárových kódů

13.03.2010 13:00

Běžnou čtečkou (skenerem) zjistíme pouze okamžitou čitelnost čárového kódů. Nic to ale nevypovídá o jeho kvalitě. Jsou čtečky dražší, přesné od renomovaných výrobců a čtečky levné horší kvality. Naším cílem je tisknout tak kvalitní čárové kódy, aby bylo garantováno, že budou přečteny všemi čtečkami po celém světě.
K ověření kvality vytištěného čárového kódu slouží tzv. verifikátory. Jsou to speciální snímací zařízení, která porovnávají více než 30 měřených parametrů kódu se směrnicí ANSI/CEN/ISO. Na základě vyýsledků této analýzy kód vyhodnotí a zařadí do kvalitativní skupiny podle stanovených kritérií.

Pokud označujete Vaše výrobky etiketami s čárovými kódy a exportujete je mimo území ČR, je pro Vás používání verifikátoru prakticky nezbytnou nutností.
Verifikátory lze rozdělit do základních kategorií dle způsobu použití:

  • externí ruční s připojením k PC nebo přímo k tiskárně výsledků analýzy pro namátkovou kontrolu
  • externí stolní statické s přípojením k PC s použitím spec. vyhodnocovacího sw pro namátkovou kontrolu
  • interní, umístěné přímo na těle termotiskárny, vyhodnocující každý vytištěný čárový kód, v případě zjištění nekvalitního kódů automt. zastaví tisk dalších etiket

Pokud Vás naše nabídka zaujala a máte zájem o další podrobnosti k těmto produktům, stačí vyplnit jednoduchý kontaktní formulář a naši pracovníci se s Vám co nejdříve spojí. 

Více podrobností, kompletní modelové řady a technickou dokumentaci najdete na stránkách výrobce www.rjs1.com.

Zpět

PROFIPRINT © Všechna práva vyhrazena.

PROFIPRINT spol. s r.o. - průmyslové tiskárny a čárové kódy