Jehličkový tisk

Jehličkový tisk je nesporně velmi výhodným a zajímvým způsobem tisku ! Provozní náklady jsou ve srovnání s jakoukoliv technologií minimální. Životnost tiskáren a jejich mechanická odolnost je velmi vysoká. Lze tisknout  na samoprůpisné papíry s kopií. Nevýhodou je pak nižší rychlost a  prezentační kvalita tisku, tj .tisk není tak dokonalý, jako například u laserových tiskáren.

Řádková-maticová technologie firmy PRINTRONIX je pak naprostým vrcholem jehličkového tisku.  Tiskovým mechanismem není pohyblivá tisková hlava, ale tisková lišta přes celou šíři stránky, která kmitá konstantní rychlostí a je osazena jednou řadou speciálních kladívek s jehličkami.  Parametry jsou excelentní: 

  • Výkon 500 -  2.400 plných tiskových řádek za minutu.
  • U modelů HD ( High density ) tiskové rozlišení až 180 dpi ! 
  • neomezená zátěž, tiskárny mohou tisknout nepřetržitě
  • extrémně levný potisk - jedna standardní strana A4 s 5% vykrytím za 4 haléře.
  • interní optimalizovaná podpora tisku čárových kódů a grafiky ( IGP )                     
  • životnost tiskového mechanismu min. 10 let !!
  • provozovatelnost i ve velmi tvrdých průmyslových podmínkách při teplotách vlhkosti a prašnosti, kde je např. laserový tisk nemyslitený

 

Pro aplikace, kde je třeba tisk i s kopiemi, případně kde jsou náročné provozní podmínky je řádková-maticová tiskárna PRINTRONIX optimální volbou. 

Pro řekněme kancelářské aplikace s nižšími objemy a pro potisk jednotlivých listů distrubuujeme jehličkové tiskárny značky Compuprint. Compuprint je mimo jiné lídrem v oblasti tzv. dokumentačního tisku, tj. potisku malých formátů vysoké gramáže jako jsou např. šeky, pasy a podobně.     

 

PROFIPRINT © Všechna práva vyhrazena.

PROFIPRINT spol. s r.o. - průmyslové tiskárny a čárové kódy