Diskrétní obálky v traktorovém pásu

Jednou ze stále se rozšiřujících aplikací je tisk mzdových výplatnic, diskrétních dopisů nebi tzv. PIN obálek ne jehličkových nebo řádkových tiskárnách. jediné co k tomu potřebujete, jsou tzv. diskrétní formuláře v traktorovém pásu. Standardní diskrétní obálka je rozměru 6" na výšku a 240mm na šířku včetně traktorových vodících perforací.

Diskrétní obálky jsou baleny po v krabicích po 1.000 ks. To umožňuje jejich použití v běžném kancelářském provozu bez nutnosti speciálního obálkovacího zařízení, potřebujete jen robustní tiskárnu, pro menší zátěž stačí jehličková Compuprint, pro větší zátěže řádková Printronix.

Diskrétní obálka se skládá ze 3 vrstev:

- horní krycí vrsta bílý papír, na tu se tiskne jehličkovou nebo řádkovou tiskárnou
- střední vrstva z přední strany opatřená krycím potiskem a ze zadní samopropisovací vrstvou
- spodní vrstva, z přední strany bílá, ze zadní opatřená krycí vrstvou potisku
 

První vrstva se po ukončení tisku oddělí od dvou dalších a buďto se znehodnotí nebo použije pro archivní účely. Adresát obdrží 2. a 3. vrstvu viditelně potištěnou jen se svým jménem v horní části, diskrétní text nelze přečíst ani průsvitem s použitím silného světla Následně adresát odtrhne perforované okraje a oddělí 2. vrstvu od 3. a vidí diskrétní text. Princip a posloupnost kroků názorně uvidíte ve fotogalerii

 

PROFIPRINT © Všechna práva vyhrazena.

PROFIPRINT spol. s r.o. - průmyslové tiskárny a čárové kódy